Dziecko w podróży

Nie unikajmy zabierania małych dzieci w podróż. Nie ma nic lepszego dla rozwoju malucha niż wspólne podróże z rodzicami. Poznawanie nowych miejsc, przeżywanie nowych doświadczeń i budowanie wyjątkowej więzi z rodzicami. To wszystko gwarantują wspólne, rodzinne wycieczki. Oczywiście musisz się do takiej podróży bardzo dobrze przygotować. Pamiętaj, że dziecko ma zupełnie inne potrzeby niż ty i powinniśmy wziąć to pod uwagę.

Zadbaj przede wszystkim o jedzenie i picie. Mimo olbrzymiej dostępności barów, restauracji i sklepów spożywczych zawsze miej przy sobie kanapkę i napój. Awaria samochodu na pustej drodze, to oczywiście bardzo czarny scenariusz – ale się zdarza. Głodne dziecko na pewno nie wprowadzi do sytuacji spokoju.

Pamiętaj też o zadbaniu ubrań, które będą przydatne w razie zmiany pogody. Ciepły sweter czy kurtka nie zajmą wiele miejsca a mogą się przydać. Tak samo jak podstawowe leki (oczywiście pamiętaj też o tych, które twoje dziecko przyjmuje na co dzień). Środek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, maść na poparzenia, plaster, bandaż i woda utleniona – to absolutne minimum.

Dla dziecka na pewno ważne będzie jeśli zabierzesz jego ukochaną zabawkę. Nie pozwól się jednak zwariować – nie zabieraj całego domu ze sobą. Urlop jest po to by cieszyć się swobodą i odpocząć od codzienności.
Ew

Authors
Top