Dziecko w pierwszej klasie

Większość rodziców, zwłaszcza matek pierwszego dziecko martwi się, kiedy zaczyna ono chodzić do szkoły. Najbardziej przejmują się tą pierwszą samodzielną drogą rodzice, których dziecko nie chodziło wcześniej do przedszkola. Jednak w Polsce niewiele jest dzieci, które nie chodziłyby do zerówki przed pójściem do szkoły podstawowej, ponieważ jest ona obowiązkowa.

Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły i zostaje bez szczególnej opieki jaką ma zapewnioną w przedszkolu, na pewno jest narażone na więcej niebezpieczeństw. Jednak w dużej mierze możemy nad tym zapanować.

dziecko.jpg

Przede wszystkim, tak małe dziecko powinniśmy odprowadzać do szkoły. Maluch nie powinien jeszcze chodzić sam. W rzeczywistości rodzice takich maluchów odprowadzają je do szkoły, zwłaszcza w dużych miastach. Dowiedz się dokładnie, o której Twoje dziecko kończy zajęcia i przychodź po nie. Jeżeli dziecko zostaje w świetlicy szkolnej, poproś wychowawczynię, aby odprowadzała tam dzieci i nie pozwalała im samym chodzić po całej szkole.

Kolejną sprawą jest to, aby rozmawiać z dzieckiem. Zwykle dziecko chce mówić o tym, co się dzieje w szkole. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, dowiedz się, co się dzieje. Jeśli Twój maluch sam nie chce powiedzieć, bądź w kontakcie z wychowawczynią, która będzie zwracała uwagę na dzieci nie tylko w czasie zajęć, ale i na przerwach. Być może ktoś ze starszej klasy zastrasza czymś pierwszaków, przez co boją się oni powiedzieć o tym co dzieje się złego, rodzicom czy nauczycielce.

Jeżeli szkoła jest duża i toaleta jest daleko od klasy, wychowawczyni powinna nawet tam pójść z uczniami i dopilnować, aby było wszystko w porządku. To samo dotyczy szatni, do której powinno się schodzić z uczniami, jeśli nie ma tam żadnej pani na dyżurze.

Jeżeli dziecko będzie musiało samo chodzić do szkoły, naucz je wcześniej bezpieczeństwa na drodze. Powiedz, że pod żadnym pozorem nie może przebiegać przed jadącym samochodem. Dziecko musi też potrafić przechodzić na światłach, jeśli występują one po drodze ze szkoły.

hastagi na stronie:

#dziecko w pierwszej klasie #alba wykrój #wykrój na albę #wykrój peleryny dla dziecka

Authors
Top