Zdrowie

Czas na herbatę mrożoną

Czas na herbatę mrożoną
Naturalna Ice Tea, na bazie białej lub zielonej herbaty, orzeźwia i gasi pragnienie, a jej właściwości pozytywnie wpływają na przemianę materii. Wyróżnia się od dostępnych

Naturalna Ice Tea, na bazie białej lub zielonej herbaty, orzeźwia i gasi pragnienie, a jej właściwości pozytywnie wpływają na przemianę materii. Wyróżnia się od dostępnych na rynku napojów chłodzących tym, że nie zawiera cukru i substancji chemicznych. Dzięki sieci sklepów „Czas na herbatę” dostępne są White Ice Tea i Green Ice Tea.

Ojczyzną herbaty mrożonej są Stany Zjednoczone. W 1904 roku w St. Luis, podczas ogólnoświatowej wystawy jeden z plantatorów – Richard Blichinden – częstował uczestników herbatą. Jego oferta nie cieszyła się powodzeniem, ponieważ targom towarzyszyła upalna pogoda. Aby sprostać oczekiwaniom przechodniów, plantator wrzucił do naparu dużą ilość kostek lodu. Mrożoną herbatę okrzyknięto hitem, który do tej pory, obok lemoniady, jest ulubionym napojem Amerykanów.

Herbata mrożona w Polsce zaczęła zyskiwać popularność całkiem niedawno. Ice Tea na bazie herbaty liściastej ma wyjątkowe właściwości i wyróżnia się od innych dostępnych, gotowych już napojów – mówi Izabela Mazurek, kierownik działu marketingu sieci sklepów „Czas na Herbatę”. – Nie tylko najlepiej gasi pragnienie, ale wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Zawiera antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, działa odprężająco i obniża poziom cholesterolu, a także pobudza procesy trawienne organizmu – dodaje. Do przygotowywania mrożonych herbat nadają się świetnie herbaty zielone, białe, a także rooibos. Dostępne w sieci sklepów „Czas na herbatę” są m.in. White Ice Tea Pai Mu Tan oraz Green Ice Tea.

Herbata White Ice Tea, na bazie białej herbaty, orzeźwia i pobudza, a zarazem ma pozytywny wpływ na zdrowie – opóźnia efekty starzenia i przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych. White Ice Tea Pai Mu Tan (45.40 zł /100 g) dostępna jest z dodatkami truskawki, cytryny, papai, kwiatu pomarańczy i aromatu. Należy ją zaparzać przez około 3 minuty, zalewając wodą o temperaturze 70-85 stopni Celsjusza.

A to już wiesz?  Z natury przyjazny środowisku – ekogroszek

Natomiast Green Ice Tea (17.74 zł/100 g) to herbata stworzona z liści herbaty zielonej Sencha, która wpływa pozytywnie na samopoczucie, urodę i zdrowie. Wzbogacona jest o dodatki truskawki, cytryny, kwiatu słonecznika i aromatu. Herbatę należy zaparzać (1 łyżeczkę herbaty na 200 ml wody), w temperaturze 70-90 stopni Celsjusza przez czas 1-3 minuty.

Smakowe z dodatkiem owoców lata – Ice Tea, sieci sklepów „Czas na Herbatę” najlepiej podawać odcedzone i lekko schłodzone, z kostkami lodu, w długich szklankach ze słomką. Oryginalne Ice Tea na bazie naturalnych liści jest jak amerykański hit sprzed wieku – świetnie gasi pragnienie i orzeźwia, oraz wpływa pozytywnie na zdrowie.

Firma PROGRESSIVE działa na rynku już od 1997 roku i jest właścicielem sieci sklepów “Czas na Herbatę”. Firma zajmuje się importem i sprzedażą herbat wysokogatunkowych oraz akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. Oferowane produkty są wyrobami najwyższej jakości. Ich smak i aromat jest niepowtarzalny i spełnia najwyższe kryteria jakości. Wszystkie produkty znajdujące się w sklepie są robione z najlepszych, wyselekcjonowanych gatunków herbat i dodatków. Produkowane są według własnych receptur.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy