Obozy zimowe – idealny wypoczynek dla twojego dziecka!

Ferie zimowe zbliżają się wielkim krokami. Twoje dziecko z utęsknieniem powtarza o wymarzonym wyjeździe a ty znowu nie możesz dostać urlopu? Idealnym rozwiązaniem będzie samodzielny wyjazd dziecka na obóz zimowy. Zwykle turnusy są 14 dniowe. I jest 14 dni naprawdę solidnie zorganizowanych. Na stronach internetowych możesz dokładnie przejrzeć oferty. Obozy są różne: od sportowych, przez poetyckie aż do tematycznych (np. Harry Potter).

Zabawy organizowane są tak, aby zainteresować młodych uczestników. Kadra takiego obozu to wykwalifikowani pedagodzy, personel medyczny (zwłaszcza gdy twoje dziecko jest przewlekle chore – zwróć na to szczególną uwagę) i opiekuni. Dziecko ani przez chwilę nie powinno być zostawione same sobie i pozostać bez opieki. Organizatorzy powinni również zapewnić regularne wyżywienie. Przynajmniej 4 posiłki dziennie.

Niektóre oferty zawierają w swojej ofercie także możliwość skorzystania z kafejki internetowej. Przy wyborze odpowiedniego turnusu kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Sprawdź dokładnie organizatorów ferii. Najmniejsze twoje wahanie powinno dać ci do myślenia. Jeśli nie zostanie w rzetelny i rozsądny sposób rozwiane – nie decyduj się na taki obóz. Zanim twoje dziecko wyjedzie na taki obóz wyposaż go w telefon komórkowy oraz w pieniądze. Przekaż mu też kilka najważniejszych informacji jak zachować się w razie niebezpieczeństwa.
Ew

Authors
Top