Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na eko-warsztaty dla Dzieci

INFORMACJA PRASOWA

„EKO-WARSZTATY DLA DZIECI” – EKOLOGICZNY PIKNIK W WOLA PARK!

• Zobacz jak Centrum Handlowe Wola Park zmieni się w Eko-Miasteczko z mnóstwem atrakcji!
• W planach m.in. spotkania z ekspertami, warsztaty ekologiczne
i eko-konstruktorskie, gra w eko-kręgle, konkursy z nagrodami

Warszawa, 16 kwietnia 2014 r.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w sobotę 26 kwietnia w godzinach od 12.00 do 17.00, w ramach akcji „Eko-Warsztaty dla Dzieci”, Centrum Handlowe Wola Park zamieni się w Eko-Miasteczko. W tym dniu na terenie centrum handlowego, ale także Parku Ulricha znajdującego się tuż obok, dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z wielu eko-atrakcji. Najmłodsi będą mogli m.in. zaprojektować i samodzielnie wykonać eko-zabawki oraz zamienić się w pionki w wielkiej grze planszowej, a rodzice – spróbować swoich sił w grze w eko-kręgle. Celem akcji jest promowanie proekologicznych zachowań.

Z możliwości Światowego Dnia Ziemi, w sobotę 26 kwietnia w porach od 12.00 do 17.00, w ramach akcji „Eko-Warsztaty dla Dzieci” Centrum Handlowe Wola Park zamieni się w Eko-Miasteczko. W ostatnim dniu na obszarze centrum handlowego, lecz i Parku Ulricha wydobywającego się tuż obok, dzieci oraz męscy będą potrafili zaczerpnąć z wielu eko-atrakcji. Najmniejsi będą potrafili m.in. zaprojektować i samodzielnie wykonać eko-zabawki oraz zmienić się w pionki w prawdziwej atrakcji planszowej, a rodzice – spróbować swoich skuteczności w grze w eko-kręgle. Celem imprez jest promowanie proekologicznych zachowań.

Punktem centralnym wydarzenia będzie Akademia Ekologiczna, czyli eko-scena zrobiona z desek, ofert i przetworzonych płyt, na której sprawią się spotkania z specjalistami z nauki ekologii, warsztaty ekologiczne oraz konkursy z nagrodami. Każde osoby, które odwiedzą to znaczenie, będą mogły także wziąć z porad dotyczących m.in. segregacji odpadów. Na obszarze CH Wola Park zostanie również zorganizowany punkt przyjmowania surowców wtórnych. Za każde 5 kg makulatury, 15 szklanych butelek, 15 aluminiowych puszek, 15 plastikowych opakowań, 20 zużytych baterii lub sam telefon komórkowy będzie bogata przyjąć wyjątkową eko-torbę. Dwa unikalne wzory tekście na torbach zostały skonstruowane przez wielkie blogerki modowe: Jessicę Mercedes Kirschner oraz Miss Ferreirę.

Mnóstwo atrakcji przygotowano z propozycją o najmniejszych. Będą oni umieli skorzystać swoją fantazję oraz nauce manualne w profesjonalnej Strefie Eko-Konstruktora, gdzie odbędą się warsztaty z planowania oraz budowania zabawek oraz zwierzątek z kartoników, korków czy zakrętek od butelek. I zostaną także zorganizowane zajęcia decoupage oraz zdobienia latawców, które będą następnie puszczane podczas Wielkiego Finału Puszczania Latawców o godzinie 16.00. Najmniejsi będą potrafili także wziąć udział w Wielkiej Grze Planszowej, podczas której dzieci zamienią się w pionki i idąc po drugich miejscach będą korzystały zasady segregacji odpadów i proekologiczne zachowania. Jeszcze w Parku Ulricha zostanie zorganizowana gra terenowa, w momencie której będzie bogata kupić sprawności Eko-Ludka.

„Niezagospodarowane odpady to jeszcze poważny temat w Polsce. Mimo wielu pro-ekologicznych akcji i kampanii, dalej jest sporo do wytworzenia w ostatnim dziale. Mam szansę, że realizowane przez nas wydarzenie przyda się do zwiększenia świadomości nt. segregacji odpadów a innych rzeczy powiązanych z ochroną środowiska naturalnego. Oprócz zalet edukacyjnych, pytanie będzie zarówno wspaniałą możliwością do atrakcje dla wszystkiej rodziny!” – powiedziała Dagmara Pozowska, Centre Manager Centrum Handlowego Wola Park.

O Środowiskiem Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Ogród to zestaw handlowy, a jednocześnie przyjazne, popularne miejsce spotkań, przyjemności i zakupów dla wszystkiej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej wybiera się ponad 180 butików i sklepów, zaś w nich duża możliwość odzieży, obuwia i dodatków, kosmetyków, a też artykułów sportowych oraz akcesorium wnętrz. Swoje biznesy są tutaj m.in. tak powszechne marki jak: 4F, Aldo, Apart, Bata, Big Star, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Galeria Milano, Gino Rossi, Go Sport, H&M, Happy Mum, HiMountain, KappAhl, Levi’s Lee & Wrangler, Marilyn, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W mieście uważają się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w ostatnim bogaty wybór kawiarni i konserwacji oraz dwupoziomowe Multikino i związek fitness Calypso. Dodatkowym urządzeniem jest darmowy parking z 3000 miejsc postojowych, jak jeszcze stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park – Inter IKEA Centre Group Poland, chce jego rozbudowę, która rozpocznie się wiosną 2014 r.

———–
O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to kompleks handlowy, a zarazem przyjazne, popularne miejsce spotkań, rozrywki i zakupów dla całej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów, a w nich szeroka oferta odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. Swoje sklepy mają tu m.in. tak popularne marki jak: 4F, Aldo, Apart, Bata, Big Star, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Galeria Milano, Gino Rossi, Go Sport, H&M, Happy Mum, HiMountain, KappAhl, Levi’s Lee & Wrangler, Marilyn, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W centrum znajdują się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatny parking z 3000 miejsc postojowych, jak również stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park – Inter IKEA Centre Group Poland, planuje jego rozbudowę, która rozpocznie się wiosną 2014 r.

O Inter IKEA Centre Group Poland:
Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep IKEA. Zgodnie z filozofią firmy, jej obiekty odpowiadają na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i planuje jego rozbudowę.

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top