... "/>

Bezpieczeństwo w szkole

1280184_pencils_texture[3]

Bezpieczna szkoła, to taka, która dba o ucznia w każdym zakresie i w każdym momencie przebywania dziecka w szkole. Bezpiecznie powinno być w każdym miejscu i w każdym zakątku szkoły: w klasach, toaletach, na korytarzach, na schodach, na świetlicy, na jadalni, w szatniach, itd.

każdy sprzęt powinien być odpowiedni dla danej grupy wiekowej. Ławki i krzesełka bez ostrych elementów, tablice, obrazki, obrazy – stabilnie zawieszone, tak, aby nie spadły nikomu na głowę. Szafko odpowiednio przygotowane,a nawet same ściany na tyle mocne, aby nie zawaliły się przy byle uderzeniu. Dzieci bowiem w szkole potrafią biegać, skakać po ścianach, popychać się nawzajem, zeskakiwać ze schodów. Oczywiście, aby tak się nie działo, musi na każdej przerwie na każdym szkolnym korytarzu być dyżurny nauczyciel. W wielu szkołach nauczyciela wspomagają dyżurni uczniowie, którzy też pilnują porządku nie tylko w klasach, ale i na korytarzach szkolnych. Czasami dobry jest system rozdawania żółtych kartek biegającym po korytarzach i nie zachowującym się jak trzeba.

Bezpieczeństwo w szkole to także odpowiednie, antypoślizgowe podłogi, w klasach, na korytarzach jaki w toaletach, gdzie może być ślisko z powodu rozchlapanej wody. Bezpieczeństwo to też odpowiednia higiena, czyli obowiązkowo w szkole musi być mydło w płynie w toaletach, ciepła woda, jednorazowe ręczniki, do których można wytrzeć ręce po umyciu ich mydłem.

W szkole powinno być też bezpieczne jedzenie, jeśli już są obiady czy śniadania. Powinny być przygotowywane w odpowiednich warunkach i ze zdrowych i świeżych produktów. Bezpiecznie powinno być również na świetlicy szkolnej, gdzie zarówno sala jak i zabawki, powinny być dostosowane do dzieci. To samo dotyczy sali gimnastycznej, w której zarówno podłoga, jak i ściany, nie mogą zawierać wystających czy ostrych elementów. Drabinki na sali gimnastycznej muszą być dobrze przymocowane do ścian. Nauczyciele zaś przez całą lekcje na wychowaniu fizycznym powinno dobrze pilnować uczniów, aby się im nic złego nie stało.

W czasie zajęć w klasach, dzieci też muszą być przez cały czas pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia. Nie można zostawiać ich w klasie samych. Gdyby stało się coś dziecku w czasie nieobecności nauczyciela w sali, nauczyciel odpowiadałby za to, że nie było go w tym czasie w sali, w której powinien być.
mks

hastagi na stronie:

#w jaki sposób w szkole dba się o bezpieczeństwo uczniów #bezpieczna szkoła rysunki #bezpieczeństwo dzieci w szkole #jak dbać o bezpieczeństwo w szkole #bezpieczeństwo w szkole #bezpieczeństwo dziecka w szkole #w jaki sposób w szkole dba sie o bezpieczeństwo uczniów #dbanie o bezpieczeństwo uczniów #google bezpieczeństwo w szkole #jak dbac o bezpieczenstwo w szkole

Tags , ,

Related posts

Top